Pasurite e paluajtshme, si investim!

 Covid -19 ishte nje shenjues i rendesishem ne jeten e secilit prej nesh per shkak se per here te pare ne jete, pothuajse e gjithe bota humbi lirine e saj, sigurine per vazhdimesi, prej nje armiku te padukshem.   E vetmja gje qe na kerkohej ne ate periudhe por edhe ne vazhdim, ishte te qendronim sa me shume ne shtepi, per te mbrojtur veten dhe te afermit. Puna, blerjet, cdo gje behej nga...

Si funksionon sistemi i shtijes dhe blerjes se pronave ne Shqiperi kur i drejtoheni nje agjensie?

Ka kaq shume agjenci per shitjen dhe blerjen e pronave ne Shqiperi vitet e fundit, por qytetaret ende hezitojne qe t’ja besojne pronen nje agjencie, mbase per shkak te mungeses se informacionit per menyren e funksionimit te tyre. Disa vite me pare, kur sapo kisha filluar pune ne FF Imobiliare, miqte e mi me pyesin se cfare bene nje agjenci imobiliare? Shume pak prej tyre kishin degjuar qe ekziston nje...

Disa këshilla për ngjyrat e secilës dhomë të shtëpisë

Me nderrimin e stineve na lind deshira per ndryshime ne jeten tone. Ndryshime qe kane te bejne me pamjen, profesionin ose shtepine. Por meqe nuk e kemi luksin qe te nderrojme shtepine sa here nderrohen stinet, po ju sygjerojme disa ndryshime qe mund ti beni strehës suaj per tu dukur gjithmone e re dhe mbi te gjitha te jete produktive per ju.  Ngjyrat Aplikimi i ngjyrave të ndryshme në mure sjell dhe...

Në cilin qytet do te donit te jetonit?

{:sq}Le të ëndërrojmë për pak momente! Nëse do të kishit mundësi të jetonit ku te dëshironi, arkitektura dhe jeta kulturore e cilit qytet te botës ju tërheq?    {:}{:en}Let's dream for a few moments! If you would have the opportunity to live where you want, the architecture and cultural life of which city of the world attract...

Cilat jane zonat me shkollat me te mira?

Po mendoni per te marre nje shtepi te re? Por krahas ambjenteve te pershtatshme dhe cmimit te mire, ajo qe ju shqeteson eshte edhe vendodhja. Femijet tuaj meritojne shkollat me te mira, me staf te kualifikuar, por duhet te jene edhe sa me prane shtepise.   Ju lutem jepni mendinim tuaj, cilat jane zonat me shkollat me te mira ne qytetin...

Toke ne shitje ne Llaman Himare 45€/m2

{:sq}Toke ne shitje ne Llaman Himare. Toka ka nje siperfaqje prej 74 000m2. Toka ndodhet prane autostrades dhe ka dhe nje pamje te mrrekullueshme perball detit Jon. Toka ka dokumentacjon te rregullt.   Na kontaktoni per me shume informacjone. Fabjan Resulaj call +355 (0)69 85 48 550 email [email protected] {:}{:en}Land for sale in front of the Ionian Sea. The land is located...

Learn The Truth About Real Estate Industry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis mollis et sem sed sollicitudin. Donec non odio neque. Aliquam hendrerit sollicitudin purus, quis rutrum mi accumsan nec. Quisque bibendum orci ac nibh facilisis, at malesuada orci congue. Nullam tempus sollicitudin cursus. Ut et adipiscing erat. Curabitur this is a text link libero tempus congue. Duis mattis laoreet neque, et ornare neque...

Compare listings

Compare