Vile 3 kateshe per shitje, Residenca Olive Grove, Petrele, Tirane.

 • 550,000€
Petrelë, Albania.
Per Shitje
Vile 3 kateshe per shitje, Residenca Olive Grove, Petrele, Tirane.
Petrelë, Albania.
 • 550,000€

Description

Përshkrimi i pronës: Vile në shitje 3 kateshe e tipologjise 3+1 me sipërfaqe ndertimi 222.8 m2 + 200 m2 oborr. Kati përdhe i cili ka akses direkt në bace, organizohet nga nje ambient ndenje e bollshme, ambient i kuzhines i vecuar, një banjo dhe një verande e bollshme. Kati parë ofron 2 dhoma gjumi me garderobe secila, një tualet me dritare dhe nje ballkon. Kati i dytë ofron dhomë matrimoniale me tualet me dritare, garderobe dhe një verande te bollshme.
Vilat ofron cilësi të lartë ndërtimi si fasadë të ventiluar me kapotë, dritare alumin termik dopio xham, dritare me përmasa të mëdha xhami që ofrojnë ndricim natyral dhe pamje panoramike, oxhak, dera e jashtme dru masiv, kopshti i gjelbëruar me një pemë ulliri, rifinitura te brendshme cilesore, sistem ngrohje-ftohje multisplit LG (përfshirë pajisiet) etj.

Rezidenca Olive Grove ka nje vendodhje shumë të mire, përballë me kalanë e Petrelës, ofron drite gjithe diten duke marre parasysh orientimin nga jugu, dhe vetëm 1.8 KM nga TEG dhe 8 KM nga qendra e Tiranes. Panorama të lë pa fjalë, kodra të gjelbëruara, ajri i pastër, privatësia dhe qetësia që ofron zona.

Zona eshte lehtesisht e aksesueshme me autostraden Tirane – Elbasan dhe nga disa rruge te cilat jane te asfaltuara plotesisht dhe te ndricuara.

Rezidenca Olive Grove ofron infrastrukture moderne, siguri dhe mirëmbajtje 24 orë, sistem kamerash CCTV, sipërfaqe rekreative rreth 3000 m2 ku do të përfshihet hapësire e gjelbëruar, kënd lodrash për fëmijë, një fushë sporti multifunksionale, bar/kafe, shërbime tregtare që do ti përshtaten kërkesave të banorëve, palestër, një minibus për lëvizjet drejt Tiranes, jetesë në komunitet etj.

 • Address Mullet, Albania.
 • City Tirana
 • Country Albania

Details

 • Property ID: HZ56984
 • Price: 550,000€
 • Land Area: 200 m2
 • Bedrooms: 2
 • Bathrooms: 3
 • Property Type: Villa
 • Property Status: Per Shitje

Overview

Property ID: HZ56984
 • Villa
 • Property Type
 • 2
 • Bedrooms
 • 3
 • Bathrooms
 • 222.8
 • m2

Mortgage Calculator

Monthly
 • Down Payment
 • Loan Amount
 • Monthly Mortgage Payment
%
%

Contact Information

Shiko Listimet
Klea Kosova

Enquire About This Property

Similar Listings

Compare listings

Compare
Klea Kosova
 • Klea Kosova