Pasurite e paluajtshme, si investim!

 Covid -19 ishte nje shenjues i rendesishem ne jeten e secilit prej nesh per shkak se per here te pare ne jete, pothuajse e gjithe bota humbi lirine e saj, sigurine per vazhdimesi, prej nje armiku te padukshem.   E vetmja gje qe na kerkohej ne ate periudhe por edhe ne vazhdim, ishte te qendronim sa me shume ne shtepi, per te mbrojtur veten dhe te afermit. Puna, blerjet, cdo gje behej nga...

How does buying and selling property in Albania work when you contact an agency?

There are so many agencies for selling and buying properties in Albania in recent years, but citizens still hesitate to trust an agency property, perhaps due to lack of information on how they operate. Several years ago, when I had just started work at FF Immobiliare, my friends asked me what a real estate agency does? Very few of them have heard that there is an agency that does your job much easier. If...

Disa këshilla për ngjyrat e secilës dhomë të shtëpisë

Me nderrimin e stineve na lind deshira per ndryshime ne jeten tone. Ndryshime qe kane te bejne me pamjen, profesionin ose shtepine. Por meqe nuk e kemi luksin qe te nderrojme shtepine sa here nderrohen stinet, po ju sygjerojme disa ndryshime qe mund ti beni strehës suaj per tu dukur gjithmone e re dhe mbi te gjitha te jete produktive per ju.  Ngjyrat Aplikimi i ngjyrave të ndryshme në mure sjell dhe...

Which are the areas with the best schools in your town?

Po mendoni per te marre nje shtepi te re? Por krahas ambjenteve te pershtatshme dhe cmimit te mire, ajo qe ju shqeteson eshte edhe vendodhja. Femijet tuaj meritojne shkollat me te mira, me staf te kualifikuar, por duhet te jene edhe sa me prane shtepise.   Ju lutem jepni mendinim tuaj, cilat jane zonat me shkollat me te mira ne qytetin...

Land for sale Llaman Himare 45€/m2

Land for sale in front of the Ionian Sea. The land is located close to the highway and it has a beautiful view. The land has a size of 74 000m2.   Get in touch today for more details. Contact Fabjan Resulaj call +355 (0)69 85 48 550 email...

Learn The Truth About Real Estate Industry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis mollis et sem sed sollicitudin. Donec non odio neque. Aliquam hendrerit sollicitudin purus, quis rutrum mi accumsan nec. Quisque bibendum orci ac nibh facilisis, at malesuada orci congue. Nullam tempus sollicitudin cursus. Ut et adipiscing erat. Curabitur this is a text link libero tempus congue. Duis mattis laoreet neque, et ornare neque...

Compare listings

Compare